Pierwszy sukces w 2020 roku

Home » Pierwszy sukces w 2020 roku

Pierwsze zwycięstwo Wisły Płock w 2020 roku miało miejsce podczas wyjazdowego spotkania z Arką Gdynia w ramach 26. kolejki PKO Ekstraklasy. Zespół z Płocka mógł dopisać do swojej puli trzy kolejne punkty, dzięki wygranej 2:1. Zdobywcami bramek byli Torgil Gjertsen i Alan Uryga, a dla gospodarzy honorowego gola strzelił Marko Vejinović.

Przypomnijmy, że pojedynek, który był początkowo bardzo wyrównany, zaczął nabierać tempa za sprawą Dominika Furmana, który rzutem wolnym poprowadził piłkę tuż obok bramki. Nafciarze grali na tyle agresywnie, że już po 15 minutach wyszli na prowadzenie. Pierwsza bramkę strzelił Norweg Gjertsen w pojedynku sam na sam z bramkarzem. Chwilę później wynik mógł zostać podwyższony, ale płocczanom zabrakło szczęścia. Dopiero w drugiej połowie meczu, kiedy piłka znalazła się w polu karnym, przechwycił ją Uryga i celnym strzałem podwyższył prowadzenie. Kwadrans przed zakończeniem spotkania gospodarze znów podjęli desperacką próbę zdobycia bramki. Niestety bez rezultatów. Dopiero pod koniec spotkania w doliczonym przez sędziego czasie padła honorowa bramka gospodarzy.