Płock lideruje budżetom obywatelskim

Home » Płock lideruje budżetom obywatelskim

Mieszkańcy regionu płockiego okazali się najbardziej aktywnymi uczestnikami głosowania w ramach projektów Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Dzięki temu wśród wybranych inwestycji aż pięć projektów odnosi się do tego terenu.
W drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza oddano 50 309 głosów, z czego ponad 6 100 to opinie z regionu płockiego. Najbardziej zaangażowały się kobiety – stanowią aż 61% wszystkich głosujących. Podobny procent głosów został oddany z urządzeń mobilnych.

Wyniki głosowania

Największym zainteresowaniem nadal cieszą się projekty prozdrowotne – w tym roku wybrano aż 21 takich inwestycji. Z pewnością duży wpływ na taki rezultat ma trwająca ciągle pandemia. Na drugim miejscu plasują się pomysły związane z bezpieczeństwem publicznym, transportem i drogami – to aż 19 koncepcji.
W regionie płockim realizacji doczeka się pięć inwestycji: budowa ścieżki pieszo-rowerowej, 2. edycja spotkań artystycznych, budowa parkingu na terenie szpitala psychiatrycznego w Gostyninie oraz dwa projektu kulturalne.

0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x