Lem w Teatrze

Home » Lem w Teatrze

Płocki Teatr Dramatyczny przygotował dla swojej widowni spektakl oparty na książce Stanisława Lema pt. „Pamiętnik znaleziony w wannie”. Podczas premiery widowiska wręczone zostaną także Srebrne Maski 2021. W uroczystości udział weźmie Janusz Gajos.
Spektakl nosi tytuł „Historia ziemi. Epoka chaotycka”. Oparty został na książce „Pamiętnik znaleziony w wannie” oraz scenariuszu filmowym stworzonym przez Stanisława Lema i Jana Józefa Szczepańskiego. Premiera odbędzie się 19 czerwca o godzinie 19:00 na Dużej Scenie Teatru Dramatycznego w Płocku. Po premierze wręczone zostaną Srebrne Maski 2021 przyznawane przez Płockie Towarzystwo Przyjaciół Teatru. Gościem specjalnym będzie nagrodzony Janusz Gajos.

Obsada

Spektakl zaplanowano w ramach Roku Lemowskiego i setnej rocznicy urodzin pisarza. Za reżyserię odpowiada Jan Tomaszewski przy asyście Sylwii Krawiec. Scenografem jest Krzysztof Małachowski, a ruchem scenicznym zajął się Bartosz Bandura. Widowisko wzbogaci muzyka przygotowana przez Marka Zalewskiego i wizualizacje Wojciecha Kapeli.

0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x