Nietypowa premiera w ramach warsztatów teatralnych

Home » Nietypowa premiera w ramach warsztatów teatralnych

Premiera bardzo nietypowego filmu odbyła się w 27 lutego tego roku w kinie Helios w Płocku. Reżyser Piotr Bała, w ramach warsztatów teatralnych, które prowadził z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Barwilnie, nakręcił „Zemstę” na podstawie komedii Aleksandra Fredry. Udało mu się jednak do tej dziewiętnastowiecznej sztuki wpleść wątki współczesne, ale w sposób na tyle wysublimowany, żeby wydźwięk był pozytywny i przyjemny w odbiorze.

W rolę aktorów wcielili się podopieczni DPS oraz przedstawiciele miejscowych władz. Swoje talent zaprezentowali m.in. marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, starosta płocki Mariusz Bieniek, przewodniczącego Rady Powiatu Płockiego Lech Dąbrowski, sekretarz powiatu płockiego Michała Twardego czy dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Małgorzata Lewandowska. W filmie „zagrał” również drewniany pałac Antoniówka znajdujący się w sąsiedztwie DPS-u. O muzyczną oprawę zatroszczył się znany płocki muzyk, Krzysztof Misiak.

Ponieważ film spotkał się z dużym zainteresowaniem społeczeństwa, reżyser prowadzi rozmowy z płockim Kinem za Rogiem, aby przedstawić film szerszej publiczności.

0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x